top of page

 Na co si dát pozor při výběru nové kuchyně. 

 

1. Nepraktické módní trendy, přehnaně vizionářský návrhář v kuchyňském studiu, podcenění rozvahy o tom, co vlastně potřebujete anebo nebezpečí, že vám prodají to, čeho se chtějí zbavit. Toto všechno můžete očekávat. 

 

2. Klasikou je obliba lesklých povrchů, které kuchyni propůjčují atraktivní vzhled. Ale pokud vaříte denně, je to nepraktické, neboť ke každodennímu vaření vám přibude ještě každodenní leštění. Naopak z tohoto hlediska je lépe volit povrchy matné v přírodních barvách. Podobně je to s oblibou ostrůvkových kuchyní. Každý je chce, jako by to byl světový hit. Ale pro takové řešení musíte mít poměrně velkou místnost kuchyně, asi 20 m2. V menší kuchyni budete s ostrůvkem prostě namačkaní.

 

3. Nepouštějte se do montáže kuchyňské linky svépomocí. Výrobci a prodejci kuchyní nabízejí vždy montáž. Lidé si obvykle myslí, že si kuchyň zvládnou smontovat sami a že tím ušetří. Ano, je to pravda, ale pokud se jim při montáži podaří kuchyň poničit, tak ztrácejí záruky na zakoupené zboží. Najatá montážní firma vám naopak musí škodu nahradit.

Co naopak funguje všude?

  • Pokud vás trápí záda, nechte si navrhnout umístění pečicí trouby tak, abyste se k ní nemuseli ohýbat. Trouba pod varnou deskou je sice klasika, není to chyba, ale záda budou bolet vás.

  • Je-li to možné, nechte si navrhnout kuchyň s půdorysem do písmene „L“ nebo „U“. Budete mít v kuchyni vše lépe po ruce a méně se naběháte.

  • Pořadače nemusí být jen na příbory. Existují i na talíře a mají je ve většině studií. Lidé je ale málo využívají a to i přesto, že prostírání ke stolování je s nimi snazší, úklid zpět do skříněk přehlednější a v kuchyni zavládne pořádek.

bottom of page